Tervitusi toome palmisaarelt. Või siis mitte. Jätsime hüvasti Georg Towni, Pinangi saare ning meile külalislahkust pakkunud Hiina perekonnaga ning oleme tagasitell KL, et juba homme seada suund kängurumaale. Georg Town asub ise Pinangi saarel ning on maismaaga üheduses silla kaudu ( üllatus- üllatus), kuna ööbisime suurel mandril siis iga hommiku võtsime ette praamisõidu saarele, sest sild oli kaugel. Praam täitis tavalise bussi ülesannet.Linn ise mind üllatada ei suutnud, kuid kustumatu mälestuse jättis perekond. Saime väga palju targemaks Hiina söögikommete, abielurituaalide, äritegemise ning religioonide koha pealt. Üleeile käisime Hiina templis 9 päevastel pidustustel. Avanes reaalselt võimalus näha kuidas jüngrid kõndisid tulistel sütel ( kuigi eriti huvitav see ei olnud, sest nad ise kartsin rohkem kui asi väärt oli ja pooleldi jooksid selle läbi). Seda oleksin tahtnud ka mina teha, kuid kahjuks kõrvalseisjaid ei lastud osaleda. Samuti nägime Hiina klassikalist ooperit, mida miniatuursel kujul kõrvallaval esitati. Eile aga õpetas Gordon meile Hiia malet, mis mingil määral sarnaneb tavalisele malele, kuid nupud on kõik ühesugused ja tähistused on märgitud hieroglüüfides. Kaotasin Alvarile. Perekonnast ise rääkides koosneb see emast, isast ning 3 poisipõnnist, kes olid meist väga vaimustunud, sest me päästsime nad õhtul varakult magama saatmisest. Lisaks neile olid külas veel vanaema ja vanaisa ning loomulikult alaline teenija.
Linna pealt avastasime maitseelamuseks rotid :D Nüüd oleme söönud 2 hommikut rotte nii muna, banaani kui šokolaadiga. Maitsev. Tegelikult on roti sarnane meie pannkoogiga ning teda leidub hindust muslemite restoranis. Oleme juba eelnevat maininud, et Malaisias on 3 rahvust- hiinasled, hindud ja malaid. Ametlikuks usuks on islam, ning mingil määral on ärilistel kaalutlustel kasulik olla islamiusku. Kõige rohkem soosib valitsus malaisid- nad saavad soodustusi ostes maja, auto. Oma firma omamisel ei lisandu nii kõrgeid makse kui hiinalstel ja hindudel ning usu või mitte- ka koolis on neil vähem õppida. Kui sa käid hiina koolis siis pead sa õppima hiina keelt, malai keelt ning inglise keelt. Lisaks lisanduvad erialased ained vastavates keeltes- nt ajalugu inglise keeles, malai keeles ning hiina keeles. Isegi kui kõigis tundides õpid samu asju pead neis osalema. Siiski on rikkaimad inimesed siinamail hiinlased, juba maast madalast õpetatakse neile, et kui oma äri ei tee, siis sa lihtsalt vindud. Samuti on neil väga suur töötahe. Hindud on ühiskonnas kõige madalamal positsioonil ning saavad ka kõige madalamapalgalised töökohad.
Linna peal kogetust võib veel ära mainida- pisikeste Aasia tüdrukute hordid, kes soovivad Alvariga pilti teha sest pole elu sees niiiiiiiiiiiiiiii suurt meest näinud; samuti ärimeestest uus- meremaalased; liigagi abivalmid ja Alvarit häirivad taksojuhid, suured karppraamid (suur karp paljude aukudega ) ning 2 meetrised jalustrabavad lained.
usin hiina perekond
kadedusest roheline.. tumeroheline. Nii palju kultuuri. Tahaks ise ka seal keskel olla.
VastaKustutaOk. Fine. I admit it. Ma olen ka kade. :)
VastaKustuta